Activiteit
- Discipline
- duurzaamheid, voeding
- Kerndoelen
- Kerndoel 34: Gezondheid
Kerndoel 35: Redzaam gedrag - Locatie
- school of moestuin met stroom
- Niveau
- groep 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, buitenschoolse opvang(4-6;6-8;8-10;10-12;), voortgezet onderwijs(1;)
- Vorm
- Geschikt voor het regulier onderwijs;
- Groepsgrootte
- Max. 30 deelnemers , min. 1 begeleiders
- Type
- Leskist/lespakket
- Werkvorm
- Actief
- Periode
- Het gehele schooljaar
Inhoud
Met de Kookleskist kun je met jouw klas aan de slag met koken, ook als je geen keuken op school hebt. De Kookleskist is geschikt voor groep 1 t/m 8 en maakt het eenvoudig en leuk om samen te gaan koken. Door te koken ontdekken kinderen spelenderwijs wat gezonde en duurzame voeding is. Ze snijden, wegen, proeven en volgen recepten. Ook leren ze ondertussen een heleboel handige (en lekkere!) vaardigheden.
In de Kookleskist zitten verschillende keukenmaterialen, een handleiding over de Kookleskist, een receptenboek, een overzichtsblad met de inhoud van de Kookleskist en een inpakinstructie. De materialen zijn zorgvuldig uitgekozen en getest samen met leerkrachten, kinderen en pabostudenten.
Kinderen oefenen met allerlei vaardigheden:
- Snijden, proeven, wegen en recepten lezen
- Plannen en samenwerken
- Kennismaken met andere culturen en smaken
- Het plezier van samen koken én samen eten
Meer weten over koken in de klas?
Koken met je klas is leuk, uitdagend en super leerzaam! Kinderen leren hoe ze van een recept een gerecht kunnen maken, leren verschillende snijd- en kooktechnieken en leren over hoe je een gerecht lekker én gezond kunt maken. Meer weten? kijk op Thema Koken | Lesmateriaal en opdrachten
Inhoud:1 kookplaatje
12 siliconen muffinvormpjes
3 eetlepels
2 onderzetters
1 tang
1 kookpan met deksel
1 citruspers
3 theelepels
3 uitstekertjes
1 soeplepel
1 koekenpan
15 snijplanken
3 vorken
1 weegschaal
1 rasp
1 staafmixer met maatbeker
10 kindvriendelijke mesjes
6 kleine mengkommen
1 spatel
50 houten prikkers
1 kleine oven
10 schilmesjes
1 grote mengkom
1 opscheplepel
Uitvoering door:leerkracht, moestuincoach of pedagogisch medewerker
Benodigdheden:verse producten
Kosten