Activiteit
- Discipline
- beeldende vorming, kunst & technologie
- Vermogen
- creƫren
- Kerndoelen
- Kerndoel 54: Uitdrukken en communiceren
- Locatie
- Op school
- Niveau
- groep 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
- Vorm
- Geschikt voor speciaal onderwijs;Geschikt voor het regulier onderwijs;
- Groepsgrootte
- Max. 32 deelnemers
- Type
- Clinic/workshop Project(week) Deskundigheidsbevordering
- Werkvorm
- Actief
- Periode
- Vanaf 18-08-2025 tot 10-07-2026
Tip: Dit programma past ook binnen het domein W&T en kan dus ook deels worden bekostigd vanuit het budget W&T van de school.
Inhoud
Niets zo leuk als ontwerpen en bouwen onder begeleiding van een echte architect!
Dat kan, maar alleen in combinatie met één van onze lespakketten. Kies 1 van de 8 pakketten en bepaal hoeveel lessen je een architect in de klas uitnodigt. Je kunt één of meerdere lessen laten uitvoeren door een gastdocent. (Reserveer hier de gastdocent en reserveer elders op EWB vervolgens het gewenste lespakket).
Een leerkracht kan ook zelfstandig met een lespakket aan de slag, met ondersteuning van lesbrieven en presentaties. Maar een aftrap waarbij bijvoorbeeld de eerste les door een architect wordt verzorgd, is zeker een meerwaarde voor klas en leerkracht. In combinatie met een lespakket kan de leerkracht zelf bepalen hoe vaak een architect in de klas aanwezig is. Dat kan dus voor de volledige uitvoering van het project of voor een deel ervan. Via EWB bestel je het door jou gewenste aantal sessies.
Let op: Door voor dit programma ('architect in de klas') op 'reserveren' te klikken boek je een architect voor één les van 75 tot 90 minuten. Wil je meerdere lessen laten verzorgen? Dat kan. Herhaal dan nog 1 of meerdere keren (naar wens) deze zelfde bestelling/reservering voor de betreffende groep(en).
De planning van deze lessen doen we in overleg met de betreffende leerkracht of ICC'er.
Onze lespakketten:
- Ontdekkers van vormen > groep 1/2
- Buitengewone burcht > groep 1/2 en 3
- Bouwers van ruimte > groep 3, 4 en 5
- Spontane stad > groep 4, 5, 6 en 7
- Cultuurhuis > groep 5 en 6
- Isometrisch dorp > groep 5, 6, 7 en 8
- Huid van mijn huis > groep 6, 7 en 8
- Dijk van een droomhuis > groep 7 en 8
Daarnaast bieden wij ook projecten die volledig door een architect worden uitgevoerd:
- Geometrisch gevaarte > groep 3, 4, 5, 6, 7 en 8
- Constructeurs met bamboe > groep 7 en 8
De architect in de klas verwacht een betrokken houding van de leerkracht. Dit project biedt enerzijds een mooie kans om de klas te observeren, maar een leerkracht mag ook actief meedoen. Voorafgaand aan de les(sen) is een korte afstemming gewenst voor de planning en optioneel een inhoudelijke toelichting op het project.
Deskundigheidsbevordering mogelijk in combinatie met co-teaching. Vraag Nieuwe Veste en/of Architectuurlessen naar de mogelijkheden.
Tijdsinvestering:Eén les duurt 75 tot 90 minuten. De gastdocent is 10 minuten van tevoren aanwezig.
.
Benodigdheden:Het lespakket van het betreffende project. (zie lijst bij beschrijving hierboven, met bijbehorende link naar de bestelpagina in EWB)
Kosten
- Kosten
- € 109,50 per activiteit excl. reiskosten à € 35,00
- Prijs is per les van 75-90 minuten
- Meerdere groepen en/of architecten op één dag mogelijk
- Voor een volledig verzorgd project ga in EWB naar ons aanbod, bestel daar het desbetreffende lespakket en vul deze bestelling aan met een extra bestelling voor een Architect in de klas, op basis van het aantal lessen voor dat betreffende project.
- Neem met Architectuurlessen contact op om de mogelijkheden van co-teaching en/of deskundigheidsbevordering te bespreken
Toelichting op de kosten:
Kostprijsberekening | bedrag | eenheid | toelichting | |
Activiteit | € 109,50 | per activiteit | per klas | |
Reiskosten | € 35,00 | per dag | per bezoek | |
|

Ben je al bekend met:

Bouwers van ruimte: leskist / lespakket
Architectuurlessen
Niveau
Werkvorm

Huid van mijn huis: leskist / lespakket
Architectuurlessen
Niveau
Werkvorm