Home > Aanbod > de Tijd Loopt - 3 workshops

de Tijd Loopt - 3 workshops

Gegeven door: de Stilte

Activiteit

Discipline
dans
Vermogen
creëren, reflecteren
Kerndoelen
Kerndoel 54: Uitdrukken en communiceren
Kerndoel 55: Reflecteren
Locatie
Op school
Niveau
groep 1, 2, 3, 4
Vorm
Geschikt voor speciaal onderwijs;Geschikt voor het regulier onderwijs;
Groepsgrootte
Max. 36 deelnemers , min. 1 begeleiders max. 2 begeleiders
Type
Lesprogramma
Werkvorm
Actief
Periode
Vanaf 12-09-2022 tot 23-12-2022

Inhoud

de Stilte biedt bij de voorstelling 'de tijd loopt’' van dansgezelschap de Stilte (los inkopen), 3 dansworkshops van 45 minuten aan.

1 dansworkshop voorafgaand aan de voorstelling en 2 verwerkende workshops.

Voorafgaand worden de leerlingen voorbereid op het kijken naar een voorstelling zonder woorden. Na afloop worden de kijkervaringen in een beschouwend gesprek met elkaar gedeeld en in beweging onderzocht. Er worden dansimprovisatie-opdrachten aangereikt die leiden tot eigen onderzoek en die verbeeldingskracht, creativiteit en samenspel stimuleren.

S(b)o: Na de boeking zullen wij contact met jullie opnemen om het aanbod af te stemmen op de wensen van jullie leerlingen. 

Toelichting competenties en kerndoelen:

De culturele vermogens, waarnemen, creëren, reflecteren en analyseren vormen samen met het (cyclische) creatieve proces het uitgangspunt voor de inhoud van de dansworkshops.

Waarnemen: Leerlingen leren om (professionele) dans te beschouwen.

Creëren: Leerlingen onderzoeken verschillende mogelijkheden voor de verwerking van de voorstelling. Samendans is hierbij een vast onderdeel in de workshops en doet een appel op het samenwerkend ver­mogen. Op deze manier wordt in de workshops ook een bijdrage geleverd aan de sociaal-emoti­onele ontwikkeling van leerlingen. Ze leren om naar elkaar te luisteren en op elkaar te letten en bij fysiek contact op elkaar te vertrouwen.

Reflecteren: Leerlingen leren hun ervaringen bij het zien van dans te delen en kunnen vertellen over de dans van zichzelf.

Analyseren: Leerlingen worden uitgedaagd om een relatie te leggen met de thema’s en de eigen leef- en belevingswereld.

Wat wordt er gevraagd van de leerkracht:

Wij vinden het fijn als de leerkracht de groeptijdig voorbereid op de workshops.

Een vakdocent dans zal de workshops geven. Voor de leerkracht is dit een perfecte gelegenheid om de groep te observeren.

Mocht het nodig zijn, zal de docent de leerkracht om advies vragen bij speciale begeleidingsbehoeftes. De betrokken aanwezigheid van de leerkracht wordt dan ook erg gewaardeerd.

Uitvoering door:

Dansdocent van de Stilte.

Tijdsinvestering:

3 dansworkshops van 45 minuten.

Benodigdheden:

Een lege en schone speelzaal of gymzaal. De leerlingen kunnen deelnemen op sokken of blote voeten.

Instructie voor de leerkracht
Instructie voor leerkrachten (link)

Kosten

Kosten
€ 130,00 per activiteit
Toelichting op de kosten:
KOSTPRIJSBEREKENING  bedrag eenheid toelichting
Activiteit   € 130,00 per activiteit per groep
Excl. kortingen         
 

3 workshops van 45 minuten.

 

 
Bijpassend aanbod:
Foto bij de Tijd Loopt

de Tijd Loopt

de Stilte

Groep 1 - 4

Niveau

Voorstelling

Werkvorm

Foto bij Toveren met wol!

Toveren met wol!

Ilse Vermeulen-Villa Textilia

Groep 3 - 8

Niveau

Clinic/workshop

Werkvorm