Activiteit
- Discipline
- theater, erfgoed
- Vermogen
- reflecteren, waarnemen
- Kerndoelen
- Kerndoel 54: Uitdrukken en communiceren
Kerndoel 56: Cultureel erfgoed
- Locatie
- Chassé Theater
- Niveau
- groep 7, 8
- Vorm
- Gericht op het regulier onderwijs
- Groepsgrootte
- Onbeperkt
- Type
- Voorstelling
- Werkvorm
- Receptief
- Periode
- Vanaf 18-04-2023 tot 18-04-2023
Inhoud
Op een herfstige oktoberdag in 1941 wordt de grootvader van het Joodse meisje Manasse voor haar ogen doodgeschoten door een SS'er. Zomaar. In een poging haar grootvader dicht bij zich te houden, trekt Manasse zijn jas aan. Dan doet ze een bijzondere ontdekking: in een verborgen jaszak vindt ze de pop van een prins. De pop komt tot leven en laat het meisje in de voetsporen van haar opa treden: Manasse wordt poppenspeler.
In een poging de weeskinderen in het overvolle getto van Warschau hun ellende even te laten vergeten, treedt Manasse voor ze op. Maar dan eist een SS'er dat het meisje ook voor de Duitse soldaten gaat spelen. Met de prins aan haar zijde komt Manasse in het hol van de leeuw. En daar ontdekt ze dat verzet vele vormen kent.
De tweede wereldoorlog is zware kost. Maar onmisbaar in de opvoeding van een kind. Hoe zorg je er voor dat je dit soort verhalen toch kunt delen met kinderen? Dat was een van de vragen die theatermaker Meike van den Akker zich stelde. Juist poppentheater leent zich voor het vertalen van grote thema's. Poppen kunnen het groteske verbeelden, zonder dat het te schokkend wordt. Ellende wordt poëzie. Maar het verhaal wordt wel degelijk verteld.
Bij deze voorstelling hoort ook lesmateriaal, ten behoeve van de verwerking van leerlingen. Het lesmateriaal wordt een aantal weken voorafgaand aan de voorstelling gedeeld.
Door te kijken naar de voorstelling wordt de leerling aangezet door na te denken over de oorlog en vrijheid. Er kan hierbij een verband gelegd worden naar de huidige oorlog.
Wat wordt er gevraagd van de leerkracht:- Actieve, betrokken houding van de leerkracht.
- Voorbereiden van het bezoek aan de hand van het lesmateriaal.
- Vervoer naar Chassé Theater regelen.
De Witte Pomp
Tijdsinvestering:De voorstelling duurt ongeveer 70 minuten. Dit is exclusief reistijd en placering.
Om de leerlingen voor te bereiden op de voorstelling aan de hand van het lesmateriaal wordt maximaal 2 uur gerekend.
Kosten
- Kosten
- € 5,00 per leerling Toelichting op de kosten:
KOSTPRIJSBEREKENING | bedrag | eenheid | toelichting | |
Activiteit | € 5,00 | per leerling | ||
Excl. kortingen | ||||
