Home > Aanbod > Filmvertoning Speelfilm met Q&A

Filmvertoning Speelfilm met Q&A

Gegeven door: Chassé Cinema

Activiteit

Discipline
beeldcultuur, theater, kunst & technologie, multidisciplinair
Vermogen
analyseren, reflecteren, waarnemen
Kerndoelen
Kerndoel 54: Uitdrukken en communiceren
Kerndoel 55: Reflecteren
Locatie
Chasse Theater
Niveau
groep 5, 6
Vorm
Geschikt voor het regulier onderwijs;
Groepsgrootte
Min. 50 deelnemers Max. 190 deelnemers , min. 1 begeleiders max. 3 begeleiders
Type
Clinic/workshop Voorstelling
Werkvorm
Receptief
Periode
Vanaf 05-09-2022 tot 14-07-2023

Inhoud

De Fantast
Vorig jaar is de film De Fantast in première gegaan. De jonge filmmaakster Rosa Meijer studeerde afgelopen jaar af aan de HKU als schrijver en regisseur. Haar film werd door het Nederlands Filmfonds geselecteerd en gefinancierd en won nadien verschillende prijzen.  De Fantast gaat over de tienjarige, eigenwijze dromer Keesje. Het liefst is Keesje bezig met tekenen en denkt niet graag aan school. Door het tekenen heeft hij zijn eigen fantasiewereld waar hij naartoe kan vluchten, zodra hij dat wil. Zijn vader maakt zich zorgen om de schoolpresentaties en is op advies van de school bezig met een IQ-onderzoek voor Keesje. Ondertussen is er in de klas aangekondigd dat de twee beste rekenaars een rekentijger mogen worden. Keesje voelt de druk om zich te bewijzen tegenover zijn vader, leeftijdsgenoten en zijn beste vriendinnetje tijdens de jaarlijkse rekenmethode-toets. Zal het hem lukken om een rekentijger te worden of blijft hij dwalen in zijn fantasiewereld?

Doel
Het Chassé Theater biedt deze activiteit aan voor groepen 5 en 6. De leerlingen krijgen de mogelijkheid om Rosa Meijer van alles te vragen. Ze kunnen bijvoorbeeld vragen te stellen over haar film en hoe je een film bedenkt en maakt. Hiermee hopen wij leerlingen inkijkje te geven in het leven van een filmmaker en hen te inspireren. Voorafgaand wordt er lesmateriaal gedeeld om de leerlingen voor te bereiden op de Q&A.

Wat wordt er gevraagd van de leerkracht:
  • Actieve, betrokken houding van de leerkracht.
  • Voorbereiden van het bezoek aan de hand van het lesmateriaal.
  • Vervoer naar Chassé Theater regelen. 
Uitvoering door:

Chasse Theater

Tijdsinvestering:

De filmvertoning duurt ongeveer 30 minuten. De Q&A is aansluitend na de filmvertoning in de cinemazaal en duurt 45 minuten. Dit is exclusief reistijd en placering.

De filmvertoning vindt in de ochtend plaats (09:00 en 12:00 uur).

Er kan gekozen worden om aansluitend een workshop te volgen.

Kosten

Kosten
€ 4,00 per leerling
Toelichting op de kosten:
KOSTPRIJSBEREKENING  bedrag eenheid toelichting
Activiteit   € 4,00 per leerling
Excl. kortingen         
  
Bijpassend aanbod:
Foto bij De Vloer is Laminaat

De Vloer is Laminaat

Schippers&VanGucht

Groep 3 - 5

Niveau

Clinic/workshop

Werkvorm

Foto bij Dansgesprek - dansend praten over...

Dansgesprek - dansend praten over...

MoveToMeet

Groep 5 - 8

Niveau

Lesprogramma

Werkvorm